POLSKO-SŁOWACKIE CIESIELSKIE ŚPASY 10-12 sierpnia 2018 Chochołów

Powiatowe Centrum Kultury w Nowy Targu z partnerem słowackim – Obec Podbiel realizują mikroprojekt pt.: "Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. W ramach projektu w dniach 10-12 sierpnia 2018r. w Chochołowie odbędzie się Wystawa Polsko – Słowackie Ciesielskie Śpasy.

Czytaj więcej

POZNAJEMY NASZĄ OJCZYZNĘ 13.07.2018

Piątkowy lekko deszczowy dzień dzieci z Powiatowego Centrum Kultury Nowy Targ spędziły bardzo aktywnie.Rano uczestniczyły w warsztatach OP-ARTU-wykonując prace w tym stylu.Powstały piękne kury,które aż ruszały się od lini. Następnie uczestnicy przeszli na dworzec PKP i udały się do Szaflar Wieś,gdzie zwiedziły kościół p.w Św.Andrzeja.Dzięki uprzejmości ks.proboszcza dzieci dowiedziały się o historii i zabytkach w świątyni.Następnie przeszli pieszo do piekarni,tam dzieci otrzymały poczęstunek i najpyszniejsze bułki.Uczestnicy serdecznie dziękują pani Barbarze Fąfrowicz za wszystko. Następny punkt programu to wizyta u artysty rzeźbiarza pana Józefa Cachro gdzie dzieci mogły zobaczyć warsztat i zapoznać się z twórczością.Zmęczeni mali artyści zrobili postój w Mleczarni i pociągiem powrócili do Nowego Targu.

Czytaj więcej

TAJEMNICE KRAKOWSKICH SZYBEK

12 lipiec to spotkaniie w pracowni witraży w Krakowie.Uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury zwiedzili Muzeum Witraży,wykonali swoje prace pt:"Łąka kwietna".Po zajęciach wszyscy przeszli do Parku Jordana,zabawy nie było końca.Zgłodniali wszyscy poszli się posilić w stołówce studenckiej.Kulminacją dnia była zabawa w parku trampolin.

Czytaj więcej

KALWARIA ZEBRZYDOWSKA

Wtorkowy dzień wakacyjny uczestnicy zajęć artystycznych p.Marii Mrożek i L. Pustówki wspólnie z opiekunami spędzili w Kalwarii Zebrzydowskiej.Zwiedzili rynek ,następnie udali się na dróżki by podziwiać architekturę kapliczek tych mało znanych położonych najdalej od klasztoru..Był czas na modlitwę ,rysowanie ,zaspokojenie pragnienia i odpoczynek. Przewodnik pielgrzymom "spadł z nieba". Był nim zakonnik braciszek bernardyn który kosił trawę.Troszkę zmęczeni wszyscy bardzo głodni dotarli na pyszny posiłek do klasztoru, który również zwiedzili. Po zakupach i uczestnictwie we mszy pora było wracać. Jeszcze krótka zabawa na placu i bardzo duże pokropienie wodą czyli ulewa. Luksusowy pociąg dowiózł wcale nie zmęczonych artystów do Nowego Targu.

Czytaj więcej

Warsztaty edukacyjne 'Majsterkowo" w Castoramie

Dnia 11 lipca uczestnicy zajęć z Powiatowego Centrum Kultury wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Majsterkowo" w castoramie. Pod okiem specjalistów dzieci wykonały samodzielnie drewniane skrzyneczki,które również samodzielnie ozdobiły według swoich koncepji i pomysłów.Na zakończenie warsztatów w nagrodę za zaangażowanie i solidną pracę każde dziecko otrzymało prezent,a wykonaną własnoręcznie skrzynkę mogło zabrać do domu. W drodze powrotnej był czas na zabawę na placu zabaw.

Czytaj więcej

ZDOBYWAMY BUFLAK

Poniedziałkowe wyjście na Buflak niebieskim szlakiem pod okiem instruktorów pani Marii Mrożek oraz Leszka Pustówki pozwoliło poznać panoramę miasta Nowy Targ oraz kapliczki na tej trasie.Wspólna zabawa,rysowanie oraz ognisko wypełniły czas wycieczki.

Czytaj więcej

FAUNA I FLORA GORC

W dniu 6.07.2018 uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury wraz z instruktorami panią Marią Mrożek i panem Leszkiem Pustówką wybrali się w Gorce,aby poznawać faunę i florę Gorc. Kwiaty,zioła i runo leśne to tematy do szkicownika małych artystów Powiatowego Centrum Kultury Nowy Targ.

Czytaj więcej

TAJEMNICE DWORU W ŁOPUSZNEJ

W dniu 6.07.2018 r.uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury rozpoczęli zajęcia od warsztatów plastycznych pt:"Pleciugi". Wykonali pięknie zakomponowane dywany według własnych pomysłów kolorowe,stonowane,i geometryczne.Następnie udali się do Łopusznej ,aby zwiedzić dwór i wysłuchać opowieści przewodnika o rodzinie Tetmajerów.Zwiedzili również chałupę Klamerusów i namalowali dwór z otoczeniem.Dzięki uprzejmości pani przewodnik zwiedzili Kościół Świętej Trójcy i Świętego Antoniego Opata z XV w.oglądnęli polichromię oraz ołtarze.Zmęczeni ,ale bardzo zadowoleni powrócili do Nowego Targu.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W PCK OD 9.07-13.07.2018

9 VII-ZBIÓRKA O GODŹ.9.00-PCK-BUFLAK-KOŚCIÓŁ ŚW.ANNY (prowiant na ognisko) 10 VII-ZBIÓRKA O GODŹ.8.55 DWORZEC PKP-KALWARIA PLENER 11 VII-ZBIÓRKA O GODŹ.9.00 w PCK -CASTORAMA-WARSZTATY 12 VII- ZBIÓRKA O GODŹ.7.15-PCK -KRAKÓW WARSZTATY 13 VII-ZBIÓRKA O GODŹ.9.15 DWORZEC PKP-SZAFLARY GÓRA RANISBERG-PIEKARNIA-KOŚCIÓŁ ŚW.ANDRZEJA

Czytaj więcej

POZNAJEMY GÓRALI PIEŃIŃSKICH

Szlachtowa Muzeum Pieńińskie to cel wyjazdu uczestników zajęć Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu.Dzieci zwiedziły muzeum,oglądnęły ekspozycję ubrań i wnętrze chaty pieńińskiej. Następnie udały się do Cerkwi w Szlachtowej zrobiły rysunki świątyni.Po krótkim odpoczynku piechotą przeszli do Szczawnicy by zwiedzić Park Zdrojowy,oraz napić się wody ze źródła 'Wanda"

Czytaj więcej

ZDOBYWAMY "OBŁAZOWĄ"

W dniu 3.07.2018 uczestnicy zajęć Powiatowego Centrum Kultury wybrali się do Nowej Białej,aby zobaczyć Rezerwat "Przełom Białki" oraz jaskinię Obłazową. Dzieci podziwiały przełom Białki oraz Kramnicę,którą utrwalili na szkicownikach.

Czytaj więcej

KOMUNIKAT!!!

W czwartek tj.5.07.2018 zbiórka o godź.9.00 w Powiatowym Centrum Kultury.

Czytaj więcej

IX OGÓLNOPOLSKIE BIENNALE PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNE DZIECI I MŁODZIEŻY RADOM 2018

Organizatorem Biennale jest Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.

Czytaj więcej

Poniedziałkowe zajęcia artystyczne w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu

Dzieci wraz z opiekunami panią Marią Mrożek oraz panem Leszkiem Pustówką odwiedziły Aeroklub w Nowym Targu,zobaczyły jak wygląda szybowiec i samolot od środka,wysłuchały ciekawej opowieści pana Franciszka Kolasy.Następnie udały się do Boru nad Czerwonem,aby podziwiać przyrodę Rezerwatu,spisały i narysowały rośliny chronione w rezerwacie.Był również czas na zabawę na placach zabaw.

Czytaj więcej

HARMONOGRAM ZAJĘĆ W POWIATOWYM CENTRUM KULTURY!!!

2 VII-godź.9.00 zbiórka w Powiatowym Centrum Kultury-Aeroklub Nowotarski,Bór na Czerwonem 3 VII -godź.8.30 zbiórka pod Dekadą-Nowa Biała plener (szkicowniki ,książeczki PTTK,pędzle) 4 VII-godź.8.30 zbiórka pod Dekadą -Szczawnica Szlachtowa,Muzeum Pienińskie (szkicowniki,książeczki PTTK) 5 VII-zbiórka o godź.9.00 w Powiatowym Centrum Kultury -wyjazd do Łopusznej-Dwór Tetmajerów 6 VII-wyjście na polanę Brożek-plener 10 VII-Kalwaria-plener 11 VII- Castorama-warsztaty 12 VII- wycieczka Kraków-warsztaty 13 VII-Szaflary-góra Rainsberg-piekarnia Godziny zajęć podają instruktorzy na bieżąco.

Czytaj więcej

Strona z 15‹ poprzednie | 1 2 3 4 5 ... | następne ›